Lubuski Anioł Roku

Lubuski Anioł 2014

lubuski anioł roku Laureaci IV plebiscytu „Lubuski Anioł Roku” 2014.

Pomysł na wyróżnienie osób, firm i instytucji zrodził się cztery lata temu. Już wtedy Grzegorz Hryniewicz postanowił, że trzeba podziękować tym, którzy nie są obojętni na pomoc drugiej osoby.  „Lubuski Anioł Roku” Powstał po to by pokazać innym że warto pomagać. Że są wokół nas tacy którzy pomagają bezinteresownie i o nich zawsze należy pamiętać. W tegorocznym głosowaniu sms oddano jak co roku mnóstwo głosów, przypomnimy że partnerem Plebiscytu jest Gazeta Lubuska, a patronem medialnym RTV Lubuska.
Kategoria instytucja: Działają na wielu płaszczyznach takich jak rehabilitacja, psychoterapia, integracja, profilaktyka, edukacja i wolontariat. Wspierają się wzajemnie w przekształcaniu swojej słabości w siłę, która pomaga walczyć o odzyskanie zdrowia, sprawności fizycznej oraz równowagi psychicznej. Lubuski Anioł Roku 2014 w kategorii Instytucja dla Zielonogórskiego Stowarzyszenia Amazonek
Kategoria firma: Regularnie i bezinteresownie wspiera dzieci z rodzin niewydolnych wychowawczo. Pomagają osobom niepełnosprawnym i ubogim. Lubuski Anioł Roku 2014 w kategorii Firma dla Firmy Ton Color z Zielonej Góry
Kategoria osoba: Nauczycielka wychowania fizycznego, instruktor zumba-fitness . Człowiek, którego głównym celem jest niesienie radości i pomocy innym. Zorganizowała 6 maratonów charytatywnych zumby - trzykrotnie by wspomóc budowę żarskiego Hospicjum. Organizowała zbiórki żarskiego schroniska dla zwierząt, a także zbiórkę darów mikołajkowych dla dzieci z Domu Samotnej Matki. Lubuski Anioł Roku 2014 w kategorii osoba dla Anny Nowakowskiej-Sokołowskiej
Wyniki Kapituły Nagrody „Lubuskiego Anioła Roku”2014.
Komisja w składzie: Maria Miłuch społeczniczka, przewodnicząca Społecznej Rady ds. osób niepełnosprawnych, Leszek Kalinowski Gazeta Lubuska, Paulina Nodzyńska Gazeta Wyborcza, Janusz Życzkowski Radio Zachód, Monika Zapotoczna RTV Lubuska, Aleksandra Piechowska Radio Plus, oraz Grzegorz Hryniewicz inicjator plebiscytu postanowili przyznać tytuł „Lubuskiego Anioła Roku”
Kategoria instytucja: Aktywnie wspiera dzieci i młodzież w działaniach artystycznych i edukacyjnych. Organizuje pozalekcyjny czas wolny dla zielonogórskich uczniów. Włącza się w wiele akcji charytatywnych. Laureatem w kategorii instytucja został DOM HARCERZA w Zielonej Górze Młodzieżowe Centrum Kultury i Edukacji
Kategoria firma: Aktywnie działa w akcjach charytatywnych w całym kraju. Wspiera finansowo podopiecznych wielu stowarzyszeń i fundacji. Laureatem w kategorii firma została firma LUG Light Factory Zielona Góra
Kategoria osoba: Choruje na stwardnienie rozsiane, mimo to pomoc innym jest dla niej najważniejsza. Prawdziwy wolontariusz. Człowiek o wielkim sercu. Aktywnie angażuje się w życie osób, które od długiego czasu nie opuszczają czterech kątów. Laureatem w kategorii osoba została Katarzyna Kolenda.
Statuetkę ANIOŁA -  Przyjaciela Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” otrzymali:
TaJo Photography
Katarzyna Lisowska
Katarzyna Prokopyszyn
Kwiaciarnia RENE
Gazeta Lubuska
Dorota Wellman

Zgłoś swoich kandydatów w trzech Lubuski Aniołkategoriach: osoba, firma, instytucja-organizacja z województwa lubuskiego. Na pewno w Waszym otoczeniu są ludzkie Anioły, które należy wyróżnić.
Wystarczy podać: imię i nazwisko/nazwę firmy, instytucji, nr telefonu oraz krótki opis dlaczego nominuję do nagrody "Lubuski Anioł Roku" 2014.
Zgłoszenia należy przesłać na adres
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Laureatów poznamy podczas X JUBILEUSZOWEJ Akcji charytatywnej "Warto jest pomagać" 13 grudnia 2014 roku w Zielonej Górze.

lubuski aniołLaureaci III plebiscytu „Lubuski Anioł Roku” 2013

W głosowaniu sms oddano łącznie aż 1905 głosów, przypomnę że partnerem Plebiscytu jest Gazeta Lubuska.
Kategoria instytucja: Działają cały rok. Zbierają odzież używaną dla dzieci i ich rodziców. Zajmują się zbiórką słodyczy i zabawek. Dodam tylko że właśnie pierwsza edycja Akcji „Warto jest pomagać” wspierała Akcję tego Stowarzyszenia. Laureatem została Margaretta Niewiedział i Stowarzyszenie „Mikołaj dzieciom”.
Kategoria firma: Wspólnie prowadzą zakład fryzjerski i zbierają naturalne włosy które wysyłają do warszawskiej Fundacji „Rak & Roll”, która robi naturalne peruki dla osób po chorobach onkologicznych. Laureatem został zakład fryzjerski Anna Zielińska i Magdalena Prchała
Kategoria osoba: Człowiek który mimo własnej choroby pomaga innym. Jego choroba zaczęła się od 11 roku życia i objawiała się osłabieniem kończyn dolnych i górnych. Pomaga innym organizując akcje przygotowując paczki-prezenty dla dzieci z domów dziecka, a nawet przekazał swój wózek elektryczny dla Domu Pomocy Społecznej
w Żerkowie. Laureatem zostaje Artur Piosik
Wyniki Kapituły „Lubuskiego Anioła Roku”2013. Komisja w składzie: Maria Miłuch społeczniczka, przewodnicząca Społecznej Rady ds. osób niepełnosprawnych, Eugeniusz Kurzawa Gazeta Lubuska, Paulina Nodzyńska Gazeta Wyborcza, Romek Awiński Radio Zielona Góra, Monika Zapotoczna RTV Lubuska, Aleksandra Piechowska Radio Plus, oraz Grzegorz Hryniewicz inicjator plebiscytu postanowili przyznać tytuł „Lubuskiego Anioła Roku”:
W kategorii firma: za zatrudnianie osób niepełnosprawnych, choć nie są zakładem pracy chronionej. Laureatem została Firma BLECH
W kategorii instytucja: Stowarzyszenie które tworzą ludzie, którym nie jest obojętny los zwierząt, ekologia, stosunek społeczeństwa do innych żywych istot. Organizują sterylizacje, kastracje, pomoc weterynaryjną, starają się kształtować właściwą posturę wobec otaczających nas zwierząt. Laureatem zostało Stowarzyszenie „Inicjatywa dla zwierząt”
Kategoria osoba: Po pierwsze kreatywny i bezinteresowny, po drugie niebywale wytrwały w dążeniu do celu. W swojej dotychczasowej 10 letniej pracy jako pedagog i socjoterapeuta towarzyszy wielu młodym ludziom, którzy dziś otrzymane dobro przekazują dalej. Prywatnie mąż i ojciec dwóch córek. Jako człowiek - lider w pełnym tego słowa znaczeniu. Laureatem został Dawid Juszczyszyn
 
Statuetka Anioła Roku „Przyjaciel Stowarzyszenia”. Laureatami zostali:
Łukasz Zagrobelny
Michał Szpak
Sylwia Pyrka
Marta Zięba


Lubuski Anioł

Plebiscyt „Lubuski Anioł”  powstał z potrzeby wyróżnienia tych osób, instytucji i firm, które pomagają. Powstał po to by pokazać innym, że warto jest pomagać. Że są wokół nas osoby, które pomagają bezinteresownie i o nich zawsze należy pamiętać.

  

 

 

„Lubuski Anioł Roku” 2012  

w wyniku głosowania SMS

Kategoria OSOBA
laureat - Tadeusz Wojter
(Śpiewa, pisze wiersze, maluje, jest konferansjerem, aktorem. Jest twórcą objazdowej "Wakacjady” w gminie Trzebiechów oraz ciekawych wypraw historycznych dla dzieci i młodzieży. Na co dzień łączy to wszystko, pracując jako dyrektor Trzebiechowskiego Ośrodka Kultury. Non stop  stara się o pozyskanie sponsorów do organizacji przedsięwzięć służących społecznościom lokalnym.)
Kategoria INSTYTUCJA
laureat - Fundacja Dr Clown
(Widać ich coraz częściej, a szczególnie na oddziałach szpitalnych naszego województwa. Co robią ? prowadzą niesamowitą terapię uzdrawiającą, a na pewno dającą radość.)
w wyniku obrad komisji
(skład komisji: Sylwia Misiak Radio Zielona Góra, Leszek Kalinowski Gazeta Lubuska, Agnieszka Miszon RTV Lubuska, Paulina Nodzyńska Gazeta Wyborcza, Grzegorz Hryniewicz Inicjator Plebiscytu)
Kategoria OSOBA
laureat – Maria Miłuch
(Bardzo blisko Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, osoba dzięki której niepełnosprawni mają dużo łatwiejsze życie. Dzięki której wielu osobom łatwiej się żyje. Osoba zawsze pogodna po prostu do rany przyłóż.)
Kategoria INSTYTUCJA
laureat – Lubuski Teatr
(Za pomoc przy organizowaniu akcji charytatywnych, przeglądów dziecięcych i młodzieżowych, włączanie się w promowanie przedszkolaków i spektakli charytatywnych.)
Kategoria FIRMA
laureat – Elektrociepłownia „Zielona Góra” S.A.
laureat – Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. oddział w Zielonej Górze
(za sponsorowanie wielu wydarzeń w regionie, pomoc organizacjom pozarządowym, i finansową pomoc najbiedniejszym mieszkańcom Zielonej Góry.)
ANIOŁ ROKU – PRZYJACIEL STOWARZYSZENIA
Kasia Wilk
Magdalena Różczka
Dorota Gardias
Bartek Jędrzejak
Leszek Jenek


„Lubuski Anioł Roku” 2011

Więcej…