Historia Stowarzyszenia


"Obudziłem się pewnego jesiennego dnia a w mojej głowie była jedna myśl, muszę zorganizować koncert kolęd. Kolędy dają ciepło, wprowadzają magiczny nastrój. Sprawią przyjemność wielu ludziom. Po chwili pojawił się kolejny pomysł, będzie jeszcze przyjemniej jeżeli pieniążki zgromadzone z koncertu wspomogą tych najbardziej potrzebujących..."

Szanowni Państwo to słowa Grzegorza Hryniewicza, który jest Prezesem Stowarzyszenia "WARTO JEST POMAGAĆ", które stały się początkiem jego działalności charytatywnej jak również dały fundament pod Stowarzyszenie. Tak właśnie została zainicjowana I edycja Akcji "Warto jest pomagać". Wsparła dzieci mieszkające ze swoimi mamusiami w Zakładzie Karnym w Krzywańcu. Skoro inicjator i organizator Akcji odniósł tak spory sukces, którego miarą stała się dająca aplauz publiczność oraz roześmiane twarze dzieci, które otrzymały to czego im brakowało, jedynym rozwiązaniem było działać dalej, pomagając innym na coraz to większą skalę. II edycja Akcji odbyła się rok później wspierając budowę Dom Seniora - Hospicjum w Zielonej Górze. Kolejna już III edycja Akcji była, jest i pozostanie wyjątkowa w naszych pamięciach ...Była, ponieważ zoorganizowania została wyjątkowo w czerwcu z potrzeby ratowania wzroku w lewym oczku Hani Wesołowskiej, dziewczynki, która chorowała na białaczkę szpikową. Jest, gdyż Hani ciałem z nami już nie ma. Hania nauczyła nas pamięci w dniu codziennym o wielu wartościach ...Wiele pokazała... Na zawsze zmieniła... Pozostanie, dlatego właśnie, że my sami już nigdy nie będziemy tacy sami jak i dlatego, że już na zawsze mamy swojego Haniołka w niebie.

Pamiętając o Niej pozwolimy Jej wciąż z nami być. Kiedy III edycje odniosły sukces została podjęta decyzja o założeniu Stowarzyszenia, co umożliwi działalność na większą skalę. A to przecież najważniejsze bo im większy zasięg naszej działalności tym pomoc ofiarniejsza. IV edycja, odbyła się planowo w grudniu ubiegłego roku na rzecz Madzi Teląszka i zoorganizowania została już przez Stowarzyszenie. Madzia choruje na neuroblastomie rzadki guz nadnercza.

Stowarzyszenie "Warto jest pomagać" zostało wpisane do KRS-u dnia 26 listopada 2008.

Grzegorz Hryniewicz

Partnerzy

Jak zostać
podopiecznym?

Wypełnij wniosek i dołącz do grona podopiecznych "Warto jest pomagać".

Wypełnij wniosek Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Masz pytania

Napisz do nas ! Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Adres do korespondencji

ul. Bema 7/6
65-035 Zielona Góra

Zapraszamy do kontaktu

email      wartojestpomagac@gmail.com
telefon +48 603 55 17 57   +48 536 055 056

Konto Stowarzyszenia

nr konta mBANK SA:
75 1140 1850 0000 2096 6400 1002

Modernizacja strony internetowej oraz platformy charytatywnej "Warto jest pomagać" została sfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Warto Jest Pomagać