Przekaż lub darowiznę na szlachetny cel!

Antoś Jaskólski

Przekaż Antosiowi swój 1% podatku!
KRS 0000318521
Cel szczegółowy: Antoś Jaskólski

Lub wpłać darowiznę na subkonto Antosia:
37 1140 1850 0000 2096 6400 1104

Antoś przyszedł na świat


Antoś urodził się za wcześnie, we wrześniu 2016r. w 27 tyg. ciąży. W związku ze wcześniejszym pojawieniem się na świecie, spędził w szpitalu ponad 2 miesiące.

Urodził się w ciężkiej zamartwicy, a także z wylewami dokomorowymi III. stopnia. Jest skrajnym wcześniakiem z masą urodzeniową 1kg. Towarzyszyła mu niewydolność oddechowa- zaraz po urodzeniu był intubowany, reanimowany. Miał wrodzone zapalenie płuc i co za tym idzie- przewlekłą dysplazję oskrzelowo-płucną . 2 tyg. po porodzie – wskutek przebytych wylewów - zaczęło się mu robić wodogłowie. W związku z powyższym - musiał mieć założoną zastawkę komorowo-otrzewnową. Dodatkowo, doświadczył retinopatii, posocznicy i niedokrwistości. Obecnie Antoś ma 15 miesięcy i waży ponad 8kg. Ma niedowład lewej części ciała (ręka i noga), problemy ze wzrokiem, nieumiejętność przyjmowania pokarmów innych niż w stanie płynnym, a także zdiagnozowane porażenie mózgowe, spastyczność / hemiplegie.

W każdym tygodniu Antoś uczęszcza 4 razy na rehabilitacje metodą Bobath, wczesne wspomaganie rozwoju (rehabilitacja wzroku), zajęcia z terapii zajęciowej ( dot. terapii ręki), a także ma wizyty u neurologopedy. Do tego dochodzą co około 3 miesiące wizyty u neurologa. W czasie bieżącego roku przeszedł jeszcze 3 reoperacje wymiany zastawki, co niestety skutkowało wstrzymaniem zajęć rehabilitacyjnych i co za tym idzie-opóźnieniem postępów. Na obecną chwilę Antoni nie chodzi jeszcze sam, nie raczkuje, nie przewraca się samodzielnie . Z uwagi na nieumiejętność przyjmowania pokarmów stałych, nasz synek bardzo wolno przybiera na wadze, co nie jest bez znaczenia dla jego rozwoju.

Koszty lekarstw, wizyty u specjalistów oraz rehabilitacja bardzo obciążają nasz budżet domowy i przewyższają nasze możliwości finansowe. W związku z tym, że Antoś potrzebuje stałej opieki, moja żona po urlopie macierzyńskim musiała zrezygnować z pracy zarobkowej, a co za tym idzie, jestem jedynym źródłem utrzymania naszej rodziny.

Najbliższe lata życia Antosia są kluczowe dla jego dalszego rozwoju.

Przekazując 1 % swojego podatku oraz jakiekolwiek wsparcie finansowe, zwiększasz szansę na to, że kiedyś Antoś będzie mógł rozwijać się tak, jak wszystkie zdrowe dzieci.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy,

Antoś i rodzice.    Więcej na: https://www.wartojestpomagac.pl/podopieczny/antos-jaskolski


KRS: 0000318521 / cel szczegółowy: Antoś Jaskólski

nr konta: 37 1140 1850 0000 2096 6400 1104 / tytułem: Antoś Jaskólski

Stowarzyszenie "Warto jest pomagać",
ul. Bema 7/6, 65-035 Zielona Góra