Przekaż lub darowiznę na szlachetny cel!

Jakub Szymański

Przekaż Kubie swój 1% podatku!
KRS 0000318521
Cel szczegółowy: Jakub Szymański

Lub wpłać darowiznę na subkonto Kuby:
38114018500000209664001086

Mój synek- Jakub , urodził się „w terminie”, i zaraz po przyjściu na świat dostał 10 pkt.w skali apgar. Na pierwszy rzut oka wszystko przebiegało książkowo: przyrost wagi i długości zgodnie z normami siatki centylowej, rozwój ruchowy zgodnie z wiekiem tylko płakał inaczej, głośniej od innych niemowląt, nie znosił dotyku obcych osób, obcych zapachów, nie tolerował mleka modyfikowanego , nie gaworzył…Mając 2 latka nadal nie mówił i potrafił długo przesiadywać przy oknie wpatrując się w sobie tylko znany , wybrany cel. Nie bawił się z rówieśnikami ani z dorosłymi, sam nie potrafił też bawić i nie interesował się zabawkami .

Po skończeniu przez Kubę 2 latek zaczęłam podejrzewać iż jego „inność” nie jest tylko zwykłym rozwijaniem się Kuby w jego własnym tempie. Udałam się do neurologa, logopedy, psychologa i otolaryngologa. Okazało się że Kuba ma obustronne wysiękowe zapalnie uszu i praktycznie nie słyszy na lewe uszko. Szybka operacja i dalsze leczenie przyniosły w głębi serca oczekiwany efekt i Kuba rok po operacji miał już bardzo dobry słuch. Jednak pierwsze podejrzenia iż „inność” Kuby była spowodowana z zamknięciem się w sobie z powodu niedosłuchu okazały się błędne . Kuba coraz bardziej uciekał w swój własny świat , reagował na prawie wszystko krzykiem, nie mówił . Ostatecznie udałam się do Stowarzyszenia „Dalej Razem” aby zdiagnozować Kubę. Dzisiaj wiem że te 8 miesięcy diagnozy pomogły mi odnaleźć odpowiedzi na wiele pytań , które codziennie zadawałam sobie będąc z Kubą. U Kuby potwierdzono autyzm.

Na autyzm nie ma lekarstwa . Autyzm wprowadza zmysły w błąd. Nie znana jest geneza autyzmu ani przyczyny jego wystąpienia.. To jednak nie przeszkadza Nam , rodzicom dzieci autystycznych w codziennej walce o otwarcie drzwi do świata zewnętrznego Naszym dzieciom.

Zabrałam się do pracy. Obecnie mój 5-letni synek chodzi do ogólnodostępnego przedszkola, jeździ na hulajnodze, śpi z misiem- przytulanką i kiedy zapytam się czy ukocha mamę to mocno mnie wyściska i daje buziaka. Mowa bardzo ładnie poszła do przodu mimo iż jest to echolalia .

Terapia Kuby jest kompleksowa, obejmuje całe jego życie i realizowana jest na każdym jego kroku ( w domu, przedszkolu, ośrodkach terapeutycznych) . To zajęcia z Integracji Sensorycznej, zajęcia logopedyczne, terapia psychologiczna i terapia ogólna . Do tego specjalna dieta i mnóstwo pomocy terapeutycznych i rehabilitacyjnych. Większość zajęć nie jest finansowana ze środków publicznych. Do tej pory całość leczenia i terapii opłacałam z własnych środków jednak są one ograniczone. Widząc ogrom postępów miśka , poznając w trakcie terapii ogrom możliwości które stoją przed Kubą ale i rosnące potrzeby zwracam się o pomoc w zbieraniu pieniędzy na terapie Kuby.

Z góry wszystkim dziękuję za okazane wsparcie.    Więcej na: https://www.wartojestpomagac.pl/podopieczny/jakub-szymanski


KRS: 0000318521 / cel szczegółowy: Jakub Szymański

nr konta: 38114018500000209664001086 / tytułem: Jakub Szymański

Stowarzyszenie "Warto jest pomagać",
ul. Bema 7/6, 65-035 Zielona Góra