Przekaż lub darowiznę na szlachetny cel!

Lena Kułaga

Przekaż Lenie swój 1.5% podatku!
KRS 0000318521
Cel szczegółowy: Lena Kułaga

Lub wpłać darowiznę na subkonto Leny:
55 1140 1850 0000 2096 6400 1168

Cześć. Mam na imię Lena i mam 11 lat. Moim hobby jest rysowanie. Dzięki temu odprężam się.
Niestety, innych umiejętności nie mogłam opanować, tj. jazda na rowerze, utrzymanie równowagi, czytanie, pisanie, rozumienie czytanego tekstu oraz przekazu ustnego. Jak się okazało winowajcą moich problemów jest spastyczne porażenie mózgowe. SZOK!! Odkrył to niemiecki profesor neurologii. Dowiedzieliśmy się, że w Polsce tego typu schorzeń nie leczy się. Szkoda. Od tej pory jestem pod opieką profesora, który zalecił przyjmowanie odpowiednich leków. Dzięki tym lekom odkrywam świat na nowo. Puściło napięcie mięśniowe, zmienił się wygląd mojej twarzy. 

Po czasie uwidoczniły się problemy z oczami i z kręgosłupem. 
Jak się okazało wada postawy jest na tyle poważna, że pani ortopeda zdecydowała o konieczności zastosowania GORSETU ORTOPEDYCZNEGO. Aby nie dopuścić do pogłębiania się schorzenia, współpracujemy z rehabilitantami, dzięki którym moje ciało wraca do formy.
Kolejny problem do wyregulowania to oczy.  Przestałam kontrolować nakładanie się obrazów z obu oczu - inaczej mówiąc mam  zeza rozbieżnego kontrolowanego. Trafiliśmy do cudownej osoby, pani optometrysty, która poprowadziła rehabilitację w specjalistycznym gabinecie i podpowiedziała, jakie ćwiczenia wykonywać w domu. Po okresie około 3 miesięcy zauważyłam poprawę w czytaniu, pisaniu i, nie uwierzycie, nauczyłam się jeździć na rowerze w ciągu 4 dni. Cudowne uczucie. Mięśnie oczu mają to do siebie, że trzeba je kontrolować, bo zapominają swoje ustawienia. 

Leki oraz praca z niesamowitymi osobami przynoszą pozytywne efekty. WOW!! Widać zmiany 
w samym wyglądzie. Jestem coraz sprawniejsza i zdobywam nowe umiejętności. Nauka staje się coraz łatwiejsza. Mogę poszerzać zasób mojej wiedzy i zainteresowań.
Wszystkie moje spotkania ze specjalistami, rehabilitacja, sprzęt ortopedyczny oraz same dojazdy wiążą się z nakładami finansowymi.
Leczenie i rehabilitacja jeszcze potrwa, aby dorównać do poziomu rówieśników. Pomagają mi w tym również moi kochani nauczyciele. 

 Dlatego proszę o wsparcie. 
     Więcej na: https://www.wartojestpomagac.pl/podopieczny/lena-kulaga


KRS: 0000318521 / cel szczegółowy: Lena Kułaga

nr konta: 55 1140 1850 0000 2096 6400 1168 / tytułem: Lena Kułaga

Stowarzyszenie "Warto jest pomagać",
ul. Bema 7/6, 65-035 Zielona Góra