Przekaż lub darowiznę na szlachetny cel!

Marek Stachowski

Przekaż Markowi swój 1.5% podatku!
KRS 0000318521
Cel szczegółowy: Marek Stachowski

Lub wpłać darowiznę na subkonto Marka:
26114018500000209664001011

Zbieramy na protezę kończyny dolnej dla Marka. Jak można przeczytać o Marku na naszej stronie,  jego marzeniem jest proteza z elektronicznym kolanem C-leg, która zapewnia lekkość, bezpieczeństwo, możliwość schodzenia po schodach w naturalny naprzemienny sposób, chroni przed upadkiem oraz daje możliwość przemieszczania się w sposób jak najbardziej zbliżony do zwykłego chodu. Na zdjęciach poglądowych (w galerri poniżej) widać jak zbudowana jest taka proteza. Kosz biodrowy, staw biodrowy, kolanowy i skokowy, stopa oraz szereg elementów łączących. Koszt takiej protezy na obecną chwilę to około 150 tys. złotych.
 
Jestem amputantem  ( brak kończyny dolnej lewej, wyłuszczenie w stawie biodrowym) .W roku 2018 minęło  już dziewięć lat od mojej choroby. W lipcu 2009 roku doznałem mikrourazu uda, gorączki i nieżytu jelit. Na OIOM w Zielonej Górze stwierdzono niewydolność nerek, wątroby , układu krążenia i kwasicę metaboliczną. Błyskawicznie rozwinęła się sepsa. Stan był krytyczny, śpiączka , pięć operacji zakończonych amputacją kończyny lewej dolnej z tzw. wyłuszczeniem w stawie biodrowym. Całkowity brak lewej nogi , ogólnie wyniszczony cały organizm.

Z dnia na dzień ze zdrowego mężczyzny stałem się kaleką. Szok dla żony i dwóch nastoletnich córek.  Miesiące rehabilitacji i dochodzenia do w miarę sprawnego funkcjonowania układów organizmu. Od początku związany byłem ze Stowarzyszeniem „Warto jest pomagać”. Dzięki pomocy rodziny , przyjaciół i wszystkich ludzi dobrej woli udało się zebrać pieniądze na zakup protezy. Pozwoliła mi ona powrócić do w miarę  samodzielnego poruszania się i funkcjonowania w społeczeństwie. Sepsa oprócz amputacji nogi spowodowała też  negatywny wpływ na wszystkie organy wewnętrzne organizmu. Funkcjonowanie z protezą powoduje również wiele problemów natury finansowej , gdyż niezbędne są cykliczne serwisy oraz naprawy protezy , co jest bardzo kosztowne.  Nadmienię, że staram się być aktywnym i zawodowo i społecznie. Poprzez współpracę z Oddziałem Rehabilitacji Szpitala w Nowej Soli kontaktuję się z osobami po amputacjach i w miarę swoich możliwości dzielę się doświadczeniami i podnoszę ich na duchu , a w przyszłości namawiam na wychodzenie z domu i aktywne spędzanie czasu.

Organizuję dla chętnych niepełnosprawnych  spotkania i przejażdżki na wózkach oraz handbikach. Sam stałem się wielkim entuzjastą jazdy i ścigania się na handbiku. Moim marzeniem jest pozyskanie nowej protezy elektronicznej, bardziej funkcjonalnej i bezpiecznej. Obecna proteza wymaga coraz więcej kosztownych napraw. Dla zobrazowania zużycia protezy, która jest urządzeniem mechaniczno-hydraulicznym , powiem , że przez 9lat jej zużycie można porównać do auta , które w tym czasie przejechałoby ponad milion km. Dlatego każda złotówka przekazana przez Was zbliża mnie do realizacji marzenia i czasowo pomaga pozyskiwać środki na naprawy obecnej.

Pozdrawiam Wszystkich
Marek     Więcej na: https://www.wartojestpomagac.pl/podopieczny/marek-stachowski


KRS: 0000318521 / cel szczegółowy: Marek Stachowski

nr konta: 26114018500000209664001011 / tytułem: Marek Stachowski

Stowarzyszenie "Warto jest pomagać",
ul. Bema 7/6, 65-035 Zielona Góra