Przekaż lub darowiznę na szlachetny cel!

Urszula Kacprzak

Przekaż Uli swój 1.5% podatku!
KRS 0000318521
Cel szczegółowy: Urszula Kacprzak

Lub wpłać darowiznę na subkonto Uli:
88 1140 1850 0000 2096 6400 1156

Urszulka zachorowała na cukrzycę typu pierwszego, kiedy miała 5 i pół roku. Zmaga się z chorobą już 6 lat. Choroba określana jest jako cukrzyca insulinozależna, co oznacza, że trzustka nie produkuje insuliny. Ponadto w trakcie diagnostyki dodatkowej chorób autoimmunologicznych często towarzyszących cukrzycy, rozpoznano również celiakię. Urszulka choruje także na alergię wieloważną(atopowe zapalenie skóry, astma oskrzelowa z dwukrotną hospitalizacją z powodu obturacyjnego zapalenia płuc). 

Z powodu cukrzycy córeczka wymaga ścisłego nadzoru i opieki z naszej strony – stosowanie diety, przeliczanie ilości spożytych węglowodanów, tłuszczy i białek w systemie WW i WBT, precyzyjne wyliczanie i podawanie dawek insuliny w odniesieniu do pomiarów glikemii. Przebieg cukrzycy Urszulki jest chwiejny, występują częste hipoglikemie (przez co niedawno Urszulka musiała być hospitalizowana).
Celiakia w znacznym stopniu utrudnia leczenie cukrzycy, ponieważ wymaga wprowadzenia dodatkowych restrykcji dietetycznych i ogranicza możliwość spożywania węglowodanów (eliminacja glutenu związana jest z zakazem spożywania zwykłego chleba, pieczywa, makaronów i kasz). 

Dodatkowo ze względu na atopowe zapalenie skóry, okresowo u Urszulki występują odczyny skórne na wkucie pompy insulinowej, co powoduje niewłaściwe działanie wkłucia i zaburzoną podaż insuliny, skutkującą hiperglikemią. 
Ze względu na chwiejny przebieg cukrzycy Urszulka wymaga wielokrotnych pomiarów cukrów we krwi – minimum 9 razy w ciągu doby, pomiary trzeba wykonywać także kilka razy w ciągu nocy. Jako rodzice podejmujemy na bieżąco decyzje terapeutyczne, które wynikają z potrzeb. 
Pomimo trudności zdrowotnych Urszulka jest dzieckiem o wielu zainteresowaniach, aktywnie uczestniczy w zajęciach pozalekcyjnych (warsztaty w pracowni kroju i szycia, studio piosenki, pływanie, zajęcia koła teatralnego, plastycznego i gry na instrumencie oraz wiele innych). Pomimo choroby podjęła także próbę trenowania brazylijskiegoJiuJitsu, jednakże ze względów zdrowotnych, musiała zrezygnować. 
Wolny czas Urszulka spędza aktywnie – uwielbia podróżować, spacerować z ukochanym pieskiem Frędzlem.

Rodzice Urszulki
     Więcej na: https://www.wartojestpomagac.pl/podopieczny/urszula-kacprzak


KRS: 0000318521 / cel szczegółowy: Urszula Kacprzak

nr konta: 88 1140 1850 0000 2096 6400 1156 / tytułem: Urszula Kacprzak

Stowarzyszenie "Warto jest pomagać",
ul. Bema 7/6, 65-035 Zielona Góra