Przekaż lub darowiznę na szlachetny cel!

Weronika Grzelak

Przekaż Weronice swój 1.5% podatku!
KRS 0000318521
Cel szczegółowy: Weronika Grzelak

Lub wpłać darowiznę na subkonto Weroniki:
13 1140 1850 0000 2096 6400 1245

Nasza córka Weronika urodziła się dn. 20.06.2011 roku jako zdrowa dziewczynka. 
Rok 2019 wywrócił nasze życie do góry nogami, gdy nasza wówczas 8 – letnia córka została zdiagnozowana w kierunku cukrzycy typu 1. Zostałyśmy z córką skierowane na Oddział Pediatrii w Zielonej Górze, gdzie spędziłyśmy najdłuższe 2 tygodnie na przyswajaniu wiedzy nt. jednostki chorobowej, nauki wyliczania wymienników węglowodanowych pod okiem najlepszych specjalistów.

Weronika jest wrażliwą i mądrą dziewczynką. Najchętniej jeździ na rowerze i hulajnodze oraz maluje obrazy ma płótnie. Córka od dwóch lat zmaga się z cukrzycą. Uczy się dzięki niej samodyscypliny, zorganizowania i uważności. Jednak nadal jest jeszcze dzieckiem, dlatego wymaga pomocy i opieki ze strony rodziców.
Cukrzyca wiąże się ma co dzień z wielokrotnym mierzeniem poziomu glukozy we krwi i podawaniu sobie odpowiednich dawek insuliny za pomocą pompy insulinowej, a także wymianą wkłuć tj. zestawu infuzyjnego oraz sensora tj. czujnika poziomu glukozy.

Aktualnie córka ma 10 lat i wkracza w okres dojrzewania. Często dochodzi do buntu    i niekiedy narzeka na naszą nadopiekuńczość i ciągłe pytania: „Jaki masz cukier?”. Weronika nie poznała jeszcze na tyle swojego organizmu i nie zawsze potrafi wyczuć, czy cukier rośnie czy spada. Wtedy pompa insulinowa informuje córkę za pomocą alarmów. Zdarzają się nam jeszcze nieprzespane noce z uwagi na wysokie cukry, gdzie trzeba podać korektę (dodatkową insulinę) bądź niedocukrzenie, wówczas córkę należy obudzić i dosłodzić. Te sytuacje są niebezpieczne, zagrażające zdrowiu a nawet życiu naszej córki. Staramy się żyć normalnie z cukrzycą, aczkolwiek bywa ona nieprzewidywalna.
Cukrzyca typu 1 jest chorobą przewlekłą na całe życie. Walczymy z chorobą każdego dnia, aby uniknąć ostrych powikłań zagrażających życiu.

Pompa nowej generacji pozwoli lepiej kontrolować poziom glukozy we krwi. Bardzo zależy nam na tym, aby nasza córka mogła funkcjonować lepiej, nie mając większych powodów do zmartwień. Chcemy zakupić jej pompę nowszej generacji Medtronic 780G, która pozwoli na szybkie i samodzielne reagowanie na nieprzewidywalne sytuacje i samodzielne podawanie insuliny w sytuacji hipoglikemii czy hiperglikemii.
Dlatego zwracamy się z prośbą o pomoc, która przybliży nam możliwość do lepszego funkcjonowania z cukrzycą.

Weronika, Bartek, Ewa, Sebastian.
     Więcej na: https://www.wartojestpomagac.pl/podopieczny/weronika-grzelak


KRS: 0000318521 / cel szczegółowy: Weronika Grzelak

nr konta: 13 1140 1850 0000 2096 6400 1245 / tytułem: Weronika Grzelak

Stowarzyszenie "Warto jest pomagać",
ul. Bema 7/6, 65-035 Zielona Góra