Nie pobieramy prowizji od darowizn!
"Warto Jest Pomagać" nie pobiera opłat / prowizji na swoją rzecz od wpłat wykonywanych za pośrednictwem strony. Operatorem płatności elektronicznych jest system przelewy24.pl. Regulamin dokonywania wpłat: pobierz.
x

Aktualności


Aktywni to MY !


utworzone przez Grzegorz Hryniewicz | 02-11-202208.12.2023 r. 

Zakończyliśmy realizację 12 inicjatyw młodzieżowych. To był bardzo twórczy i fascynujący czas, który rozwinął w naszych wolontariuszach chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, a także rozbudził aktywność w sferze działaności obywatelskiej. 05.12.2023 r. 

Mikołajki w szkole specjalnej

06 grudnia to dzień św. Mikołaja. Dzieci uwielbiają ten dzień, dlatego postanowiliśmy przygotować prezenty i przekazaliśmy je dla dzieci ze Szkoły Specjalnej nr 1 w Zielonej Górze. Wzięliśmy też udział w zabawach z dziećmi, a wszystko po to by pokazać, że każdy z nas może spędzić ten dzień jak zwykły zdrowy dzieciak.02.12.2023 r. 

Ogród obywatelski

Celem inicjatywy było uwrażliwienie społeczeństwa na ekologię i naturę, która nas otacza. Zainicjowaliśmy spotkanie zachęcające mieszkańców miasta Zielona Góra do zadbania o Zielonogórski Park Tysiąclecia. Mimo trudnych warunków pogodowych, które nas zaskoczyły i po konsultacji z miejską ogrodnik postanowiliśmy przykryć roślinność liśćmi w celu zabezpieczenia przed mrozami. Ta inicjatywa rozpoczęła cykl spotkań dotyczących roślinności, nasadzeń oraz ekologii.30.11.2023 r. 

Językowe łamańce - budujemy wartość języka polskiego w szkole

W polskich szkołach obserwuje się konieczność wzmocnienia poprawności językowej. Dzieci rozpoczynające naukę szkolną niejednokrotnie nie mają ukształtowanej świadomości językowej. Celem inicjatywy było rozpoczęcie działań zmierzających do upowszechniania kultury języka polskiego, wzmacnianie procesu edukacyjnego w klasach zróżnicowanych kulturowo.24.11.2023 r. 

Mikołajki nie tylko dla dzieciaków

Celem inicjatywy było przygotowanie i wręczenie upominków dla seniorów w Domu Senior+ w Zielonej Górze z okazji zbilżających się Mikołajek. W projekcie tym chcieliśmy okazać, że proces starzenia spotka nas wszystkich i o każdym seniorze trzeba pamiętać, gdyż często są to osoby samotne i schorowane.30.10.2023 r. 

Sprzątanie grobów

Celem inicjatywy było zadbanie o opuszczone groby na cmentarzu w Zielonej Górze. Inicjatywa jest wyrazem szacunku dla osób, które tam spoczywają, ich rodzin i bliskich. Razem z wolontariuszami posprzątaliśmy oraz przyozdobiliśmy opuszczone groby. W ten sposób wyraziliśmy szacunek i pamięć tych, którzy już nas opuścili.28.10.2023 r. 

Dzień seniora

Celem inicjatywy było uświadamianie seniorów jak ważne jest dbanie o wzrok. Rozdaliśmy artykuły związane z prawidłowym użytkowaniem okularów. Płyny do okularów przeciw parowaniu, sznureczki do okularów oraz ściereczki z mikrofibry do czyszczenia okularów.


 25.10.2023 r. 

Wielopokoleniowe szydełkowanie

Celem inicjatywy był powrót do tradycji szydełkowania. Prace manualne nie są obecnie popularne. Dlatego postanowiliśmy zachęcić mieszkańców miasta Zielona Góra do wielopokoleniowego szydełkowania. Poprosiliśmy specjalistkę od szydełka, aby poprowadziła wspólnie z nami zajęcia z technik szydełkowania.23.09.2023 r. 

Budujemy świadomość logopedyczną wśród mieszkańców osiedla Słonecznego w Zielonej Górze

Celem inicjatywy było pokazanie mieszkańcom osiedla Słonecznego w Zielonej Górze znaczenia profilaktyki, diagnozy i terapii logopedycznej dla funkcjonowania człowieka. Podczas inicjatywy mieszkańcy mieli możliwość sprawdzenia swojego toru oddechowego, sposobu połykania, a także zapoznania się z możliwościami korygowania wad wymowy oraz konsekwencjami, jakie niesie za sobą niewłaściwy sposób oddychania, połykania czy też artykulacji. Uczestnicy brali udział w konkursach logopedycznych, za które otrzymywali nagrody w postaci bonów.21.09.2023 r. 

Wielopokoleniowe gotowanie

Celem inicjatywy było spotkanie integracyjno-edukacyjne dotyczące zdrowego żywienia. W dzisiejszych czasach zdrowa żywność to pewnego rodzaju rarytas. A wśród społeczeństwa funkcjonuje popularna żywność gotowa, przetworzona typu fast food. Dlatego istotnym elementem jest edukacja w zakresie żywienia. Podczas warsztatów pod okiem specjalistki żywieniowej wspólnie przygotowywaliśmy żywność, w którym górowała dynia.26.06.2023 r. 
 

Gry i zabawy pn. „Zielona Góra wita wakacje”

Celem inicjatywy było rozwijanie refleksu i koordynacji, umożliwianie czerpania radości płynącej z ruchu i przebywanie w grupie. Umożliwianie zabawy w każdych warunkach, integracja i pobudzanie kreatywności dzieci. Wspomaganie rozwoju koordynacji wzrokowo ruchowej, ćwiczenie refleksu i spostrzegawczości.
19.06.2023 r. 

Stop demencji

Celem inicjatywy było wspieranie procesu komunikacji u podopiecznych przebywających w   Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym w Zielonej Górze, pokazanie ćwiczeń usprawniających procesy postrzegania, myślenia, zapamiętywania.

Ponieważ Seniorzy niejednokrotnie mają utrudniony kontakt z osobami bliskimi, czują się osamotnieni a do tego nakładają się trudności z komunikacją, myśleniem zapamiętywaniem, zainicjowano cykl spotkań z wolontariuszami podczas, których Seniorzy zostali zapoznani z ćwiczeniami wspomagającymi procesy myślowe, co pozwoliło podopiecznym na aktywne spędzanie czasu oraz wzbudziło emocje związane z relacyjnością.
03.06.2023 r. 

Charytatywny dzień dziecka

Celem inicjatywy było przeprowadzenie zabaw dla dzieci z okazji dnia dziecka. Poprzez zabawy w grę koło fortuny zbieraliśmy też pieniądze dla podopiecznego Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” Gabriela Druto. Inicjatywa łączyła dobre z pożytecznym.


 


23.05.2023r. 

Rozpoczynamy realizację inicjatyw młodzieżowych. 
Przed nami ciekawe i fascynujące wyzwania. 
Śledźcie naszą stronę. Pierwsze efekty już na początku czerwca. 19.02.2023r. 

Wolontariusze ropoczęli sesje coachingowe. 
Celem mentoringu zespołowego jest dostarczenie uczestnikom sesji motywacji oraz jej utrzymanie do podejmowanych działań zarówno w trakcie trwania zadania jak i przekazanie narzędzi do utrzymania motywacji na wysokim poziomie po jego zakończeniu. Celem caochingu jest także dostarczenie wsparcia, tak aby pomóc uczestnikom projektu wytyczać oraz osiągać wyznaczone przez siebie cele.


05.01.2023 r. 

Zaprszamy do Centrum Wolontariatu pn. Aktywni to MY!

Masz ciekawy pomysł na inicjatywę młodzieżową, ale nie wiesz od czego zacząć ? 
Nasz doradca animacyjny odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości.

Zapraszamy do Centrum Wolontariatu pn. Aktywni to MY!
?ul. Wazów 3, Zielona Góra (Godz. 12:00-18:00) lub na:
? wartojestpomagac@gmail.com
☎️ 603 55 17 57 lub 536 055 05631.12.2022r. 


 


04.11.2022

Celem główny projektu pt. "Aktywni to MY!" jest zwiększenie zaangażowania 48 osób w wieku 15-29 lat z Zielonej Góry do rozwijania wolontariatu ukierunkowanego na rozwiązywanie problemów społecznych poprzez realizację 12 autorskich inicjatyw młodzieżowych w okresie od 01.11. 2022r. do 31.12. 2023r.

Zadanie przyczyni się do:
- podniesienia poziomu aktywności społecznej i zaangażowania młodzieży w życie społeczne i obywatelskie,
- wzrostu znaczenia inicjatyw młodzieżowych

Każdy z uczesników weźmie udział w:
1. Rozmowie z psychologiem w oparciu o Kwestionariusz Kompetencji Społecznych (tworzenie Indywidualnej ścieżki rozwoju)
2. Treningu kompetencji społecznych
3. Warsztatach z zakresu podejmowania działań wolontarystycznych
4. Działaniach wolontarystycznych
5. Mentoringu z elementami coachingu
6. Inicjatywach obywatelskich. 

Zapraszamy wszystkich chętnych. 
?ul. Wazów 3, Zielona Góra (Godz. 12:00-18:00) lub na:
? wartojestpomagac@gmail.com
☎️ 603 55 17 57 lub 536 055 056

Pozostałe aktualności

Przekaż nam 1,5% podatku

Przekaż nam 1,5% podatku

1,5 % podatku ma wielką moc. Ratuje życie i zdrowie osób potrzebujących. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1,5 % podatku dla Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

czytaj dalej
Warto Jest Pomagać