Aktualności


Anioł Roku 2017


utworzone przez Grzegorz Hryniewicz | 2018-01-15 12:38:49

VII plebiscyt „Anioł Roku” 2017 rozstrzygnięty.Wyróżnienie zostało przyznane tym, którzy bezinteresownie pomagają innym. Do 01 grudnia 2017 można było zgłaszać kandydatów w kategorii organizacja, firma i osoba.Kapituła w składzie: Paulina Nodzyńska – Gazeta Wyborcza, Agnieszka Der – Radio RMF Maxx, Zdzisław Haczek – Gazeta Lubuska, Marcin Grzegorski – Radio Indeks i Grzegorz Hryniewicz – Prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” wyłoniła laureatów.Nagrody to prestiżowa, niepowtarzalna, ręcznie robiona statuetka Anioła oraz bon o wartości 500 zł ufundowany przez firmę Kampol i oryginalna, ręcznie robiona niespodzianka ufundowana przez firmę MilaMuAniołami zostali:Kategoria organizacja:Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt APORT – Pani Prezes Stowarzyszenia – Jolanta Jureczko.Przeprowadzają interwencje w Żarach oraz okolicznych gminach dotyczące sygnałów o złym traktowaniu zwierząt domowych, gospodarskich oraz dzikich. Tworzą Domy Tymczasowe, gdzie leczone, pielęgnowane i szkolone są zwierzęta, dla niech także czynnie poszukują domów stałych. W ciągu 6 lat Stowarzyszenie uratowało życie i zmieniło los setek zwierząt i to nie tylko domowych. Współpracują z prokuraturą i sądami w sprawach dotyczących przestępstw popełnianych na zwierzętach. Edukują dzieci i młodzież na temat zwierząt, prawa ich dotyczącego, świadomej adopcji, wolontariatu i ochrony zwierząt.Kategoria firma:Everest Fitness i Pani Sylwia HumińskaOrganizują wiele Akcji społecznych i charytatywnych. Włączają się w pomoc wspierając finansowo i rzeczowo potrzebujących, sprawiając że wracają do formy i czują się wspaniale. Są organizatorami i współorganizatorami wielu Akcji - niosąc bezinteresowną pomoc. Podczas ostatnich wydarzeń włączyli się w ciągłą Akcję charytatywną wspierając budowę nowego szpitala Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, które ma powstać w Zielonej Górze. Organizują Międzynarodowe Charytatywne Zawody Cross Fit w Zielonej Górze.Kategoria Osoba:Anna Kwiatek - Dyrektor Zielonogórskiego Hospicjum.To nie człowiek tylko Anioł. Zawsze chętnie każdego wspiera. Nigdy nie odmawia pomocy. Daje nadzieję wszystkim chorym, wspiera ich i jest ich dobrym duchem. Jej praca to pasja, gdzie spełnia się zawodowo i osobiście. Organizuje różnego rodzaju akcje charytatywne (koncerty, bale rycerskie, od dłuższego czasu ,,Pola Nadziei”- czyli sadzenie tysięcy żonkili - z myślą o chorych) Zebrane pieniądze pozwoliły na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. To właśnie ona doprowadziła do rozbudowy zielonogórskiego hospicjum, gdzie będą rehabilitowani najbardziej chorzy i potrzebujący.Anioł Roku – przyjaciel:Monika DrylStan BorysPrzemek SadowskiToyota Zielona GóraHotel RetroKrzysztof Frejman - AbiplusRobert Jagiełowicz – Dyrektor MOSiR Zielona GóraRadosław KoźbaPiotr GawronWszystkim Aniołom dziękujemy za wielkie serce oraz serdecznie gratulujemy.

Pozostałe aktualności

Anioł Roku 2019

Anioł Roku 2019

ZGŁOŚ SWOJEGO ANIOŁA. Zapraszamy do zgłaszania kandydatów w trzech kategoriach: osoba, firma, instytucja / organizacja.

czytaj dalej
Jesteśmy liderem !

Jesteśmy liderem !

Dziękujemy za zaufanie. Po raz kolejny nasze Stowarzyszenie otrzymuje najwięcej środków z 1% podatku w województwie lubuskim. Ponad 14300 podatników wskazało nasz KRS w swoim zeznaniu PIT. Dzięki temu możemy pomagać jeszcze bardziej.

czytaj dalej
Potrzebna pomoc dla Maksa.

Potrzebna pomoc dla Maksa.

Maks doznał poparzenia klatki piersiowej, brzuszka i lewej rączki. Stwierdzono poparzenia 2 i 3 stopnia. Nawet morfina nie działała...

czytaj dalej
Warto Jest Pomagać