Nie pobieramy prowizji od darowizn!
"Warto Jest Pomagać" nie pobiera opłat / prowizji na swoją rzecz od wpłat wykonywanych za pośrednictwem strony. Operatorem płatności elektronicznych jest system przelewy24.pl. Regulamin dokonywania wpłat: pobierz.
x

Aktualności


Znamy Aniołów Roku 2019


utworzone przez Grzegorz Hryniewicz | 22-12-2019

Plebiscyt „Anioł Roku” powstał z potrzeby wyróżnienia tych osób, instytucji, organizacji i firm, które pomagają. Powstał po to, by pokazać innym, że warto jest pomagać, że są wokół nas Ci, którzy pomagają bezinteresownie i o nich zawsze należy pamiętać.

Kandydatów do "Anioła Roku 2019" można było w trzech kategoriach: osoba, firma, instytucja /organizacja. 
Spośród wielu nadesłanych zgłoszeń Kapituła konkursowa wyłoniła zwycięzców. 
 

Aniołem Roku w kategorii "Osoba" została Pani Maria Jasińska ze Świdnicy.

Pięć lat temu pojawiła się w zielonogórskim Hospicjum im. Lady Ryder of Warsaw skromna, cicha, zawsze uśmiechnięta wolontariuszka - Maria Jasińska. Przyłączyła się do hospicyjnej rodziny i…została z nią do dziś! Od pięciu lat w każdą sobotę i niedzielę Maria Jasińska przyjeżdża do hospicjum ze Świdnicy, gdzie mieszka.  To Maria piecze kilkaset rogalików dla wszystkich- i chorych, i personelu. Często mówimy, że jest to osoba niezawodna, na którą zawsze można liczyć. Włącza się co roku również jako wolontariusz akcyjny w ogólnopolską akcję „Pola Nadziei”. Wraz z nią przychodzi do hospicjum kilkunastoletnia wnuczką Zuzią, która lubi spędzać czas z ludźmi potrzebującymi serdecznego uśmiechu, spokojnej rozmowy.

Doświadczenie zdobyte w wolontariacie pozwala pani Marii wykonywać wszystkie profesjonalne czynności opiekuńczo-pielęgnacyjne przy pacjentach w terminalnej fazie choroby nowotworowej. Jest przykładem dla młodych wolontariuszy jak należy podchodzić do chorych, jak organizować sobie pracę , jak zdobyć zaufanie. Nawiązuje bliską i serdeczną relację z podopiecznymi, zdobywając ich zaufanie, co daje bardzo dobry efekt terapeutyczny. Pacjenci maja poczucie bezpieczeństwa, przez co czują się lepiej i komfortowo.

W kategorii "Firma" nagrodzono Food Med Centrum. Jest to firma prowadzona przez Aleksandrę Majsnerowską-dietetyka klinicznego z ogromną wiedzą. Pod szyldem firmy prowadzi ona warsztaty dietetyczne m.in. fundacji ATAM dedykowane mamom, chcącym wrócić do pracy po urlopie, czy w bibliotece miejskiej na spotkaniach z mieszkańcami miasta. Zorganizowała dużą akcję charytatywną Skup Tłuszczu, która miała na celu odchudzenie trzech ochotników i sprzedaż ich "tłuszczu", a pieniądze ze sprzedaży trafiły do trzech chorych dziewczynek. Poświęca swój wolny i prywatny czas na pomoc innym, na uświadamianie ich jak bardzo ważna jest dieta w dzisiejszych czasach.

W kategorii instytucja zaszczytny tytuł przyznano Lubskiemu Domowi Kultury, który pod dyrekcją Marii Łaskarzewskiej jest otwarty na wszystkich ludzi. To nie tylko budynek, ale miejsce, gdzie wszyscy mogą czuć się bezpiecznie. To otwarta na rozwijanie skrzydeł instytucja, która pomaga się realizować, pogłębiać zdolności i otwierać na nowe horyzonty. Lubski Dom Kultury to wielka grupa ludzi, pracowników, tworząca zgraną rodzinę. Pomaganie i otwartość to ogromna domena LDK i wszystkich pracowników.

Serdecznie gratulujemy !  "...bo warto jest pomagać"

 

Pozostałe aktualności

Przekaż nam 1,5% podatku

Przekaż nam 1,5% podatku

1,5 % podatku ma wielką moc. Ratuje życie i zdrowie osób potrzebujących. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1,5 % podatku dla Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

czytaj dalej
Warto Jest Pomagać