Nie pobieramy prowizji od darowizn!
"Warto Jest Pomagać" nie pobiera opłat / prowizji na swoją rzecz od wpłat wykonywanych za pośrednictwem strony. Operatorem płatności elektronicznych jest system przelewy24.pl. Regulamin dokonywania wpłat: pobierz.
x

Aktualności


Anioły Roku 2021 przyznane !


utworzone przez Grzegorz Hryniewicz | 23-12-2021

Dobro wraca ze zdwojoną siłą. Poznajcie Aniołów Roku 2021. 

Anioł Roku 2021 - osoba - dr n. med. Bartosz Kudliński


Aniołem roku 2021 (kategoria „Osoba”) został dr n. med. Bartosz Kudliński. Wielkie ukłony dla doktora należą się za stworzenie od podstaw szpitala tymczasowego, opracowanie i wdrożenie wraz ze współpracownikami szeregu działań, które usprawniły opiekę nad osobami chorymi na COVID-19, ale i zaangażowanie oraz podejście do pracy. Dr Kudliński wspiera osoby niepełnosprawne znieczulając je przy zabiegach oraz jest osobą, która nikomu nie odmawia pomocy. W pełni zasługuje na wyróżnienie w postaci Anioła Roku. Bo to wielki, skromny człowiek.

Anioł Roku 2021 - instytucja - TKOPD

W kategorii instytucja Anioła Roku 2021 dostał Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze, który działał najpierw jako inicjatywa społeczna, a od 1988 roku jako rejestrowe stowarzyszenie ze statusem OPP. W ostatnim czasie podejmowało ono wiele działań, które zmieniły obraz świadczenia wsparcia dla osób doświadczających przemocy i innych sytuacji kryzysowych. Finałem tych starań jest doprowadzenie - przy zaangażowaniu wielu środowisk – do zmiany siedziby z budynku 350m2 zawilgoconego, do nowocześnie wyposażonego o powierzchni 900 m2. Standard świadczonych usług spełnia teraz wymogi ustawowe i jest przygotowany do spełniania tych, które obowiązywać będą od 2022 roku. Powstanie, obok dotychczas prowadzonego Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Domu dla Matek z Małoletnimi Dziećmi i Kobiet w Ciąży, stanowi rozbudowę lokalnego systemu pomocy społecznej. Nowe miejsce daje Stowarzyszeniu nowe możliwości, które od pierwszych dni zaczęło wykorzystywać.

Anioł Roku 2021 - firma - SWISS KRONO

W kategorii firma statuetkę Anioła Roku 2021 otrzymało SWISS KRONO, które podejmuje wiele lokalnych aktywności w ramach Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Jest mecenasem sportu, wspiera wiele Klubów Sportowych ( Zastal, Falubaz, BC SWISS KRONO Żary, MLKS Agros, KS Promień, UKS Promień), jest sponsorem Mityngów Lekkoatletycznych i biegów w Żarskim Zielonym Lesie. Ponadto współpracuje sponsoringowo z Filharmonią Zielonogórską, w 2021 roku była mecenasem Lubuskiego Lata Kulturalnego. Wsparcie w postaci produktów firmy SWISS KRONO otrzymują szkoły, przedszkola, fundacje, stowarzyszenia, biblioteki, świetlice wiejskie z województwa lubuskiego. Spółka nie pozostała obojętna w czasie pandemii, wsparła finansowo lub rzeczowo (zakup sprzętu medycznego) szpitale w województwie lubuskim (Szpital na Wyspie w Żarach, 105 Szpital Wojskowy w Żarach, Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp., Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze przekazując ponad 1 mln zł na walkę z pandemią).

Anioł Roku 2021 - nagroda specjalna - Jerzy Blachowski

Nagroda została przyznana pośmiertnie. W uzasadnieniu zgłoszenia, które przysłała córka, czytamy m.in. Tata mi powiedział: „Chcę pomóc studentom medycyny – przyszłym lekarzom, aby nie musieli uczyć się na manekinach, bo to na pewno nie to samo. Chcę, aby w przyszłości mogli być wspaniałymi lekarzami”. Spełniłam ostatnią wolę Taty. Cudownego Taty. Tata przekazał swoje ciało na potrzeby nauki. Dał siebie dla poznania ludzkiego ciała, zgłębienia jego tajemnic, bez których podstawowe nauki medyczne nie mogłyby się doskonalić i rozwijać. My wiemy, że postąpił szlachetnie.

Złoty Anioł dla Haliny Benedyk

Złotego Anioła dostała natomiast piosenkarka o wielkim sercu, która w Zielonej Górze przed laty wyśpiewała Brązowy Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej, a obecnie z radością przyjmuje zaproszenia na gale stowarzyszenia Warto jest pomagać. Bo jak podkreślają organizatorzy plebiscytu - pomaganie ma we krwi.

Podczas gali, którą poprowadziła Agnieszka Litwin (znana z kabaretu Jurki) oraz tradycyjnie już Leszek Jenek (znany z kabaretu Ciach). A na scenie zaprezentowali się: Halina Benedyk, Filip Lato, Kasia Wilk, Julia Stolpe, Ania Szarmach, Paulina Gołębiowska, Małgorzata Romanowska, żużlowcy Falubazu, Grzegorz Hryniewicz. Podziwialiśmy też reprezentantów Sportowego Klubu Tanecznego Mega Dance, a także tancerkę Maję Ratajczak.

Wiele osób zasługuje na wyróżnienie i podziękowania.
W niektórych przypadkach tego samego kandydata zgłosiło kilka osób. Najwięcej nominacji przyznano w kategorii osób prywatnych. Tutaj wpłynęło aż 28 wniosków z różnych miejscowości, od Gorzowa po Sulechów, Zieloną Górę, na Lubsku, Szprotawie czy Wschowie kończąc.
Kto dostał nominację? Marcel Korkuś, Edyta Dżyga, Justyna Krajewska, Bartosz Kudliński, Adrianna Eliasz, Małgorzata Witkowska, Andrzej Jagodziński, Monika Dominiak, Monika Dominiak, Monika Szmyt, Agnieszka Zawadzka, Adriana Kubiak Daniec, Kacper Kubiak, Agnieszka Kosacka, Ewa Antonowicz, ,Adrianna Fröhlich, Karolina Gajos, Jakub Korzyński, Grzegorz Szyszka, Radosław Blonkowski – Rademenez, Karolina Nawrocka-Michalczak, Tomasz Kałuża, Jerzy Blachowski, Basia Augustyniak, Jolanta Awsiukiewicz, Wojciech Brodziński. 

Anioł Roku - firmy i instytucje
W kategorii firm nominowano trzy przedsiębiorstwa: Beef Burger Spot Marek Sokołowski, Koimex, Swiss Krono Żary. A w kategorii instytucje nominowano: Spółdzielnię Socjalną Zakład Aktywności Zawodowej, Fundację Pomoc i Nadzieja Świebodzin, Stowarzyszenie Nowosolska Paczka, Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, Fundację „Możesz Inaczej”, Stowarzyszenie Gwiazdka z Nieba, Dom Pomocy Społecznej w Lubsku, Grupę Alivio Spn, Fundację Bawmy, Po drugiej stronie cukru, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Z Autyzmem I Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu".

Kandydatów oceniała Kapituła, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele lokalnych mediów, przyznając od 1 do 10 punktów każdej kandydaturze. Zwyciężyli kandydaci, którzy otrzymali najwięcej punktów w poszczególnych kategoriach.
 

Pozostałe aktualności

Przekaż nam 1,5% podatku

Przekaż nam 1,5% podatku

1,5 % podatku ma wielką moc. Ratuje życie i zdrowie osób potrzebujących. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1,5 % podatku dla Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

czytaj dalej
Warto Jest Pomagać