Nie pobieramy prowizji od darowizn!
"Warto Jest Pomagać" nie pobiera opłat / prowizji na swoją rzecz od wpłat wykonywanych za pośrednictwem strony. Operatorem płatności elektronicznych jest system przelewy24.pl. Regulamin dokonywania wpłat: pobierz.
x

Aktualności


Zmiany w wystawianiu faktur.


utworzone przez Grzegorz Hryniewicz | 02-11-2019

Pragniemy poinformować, iż w związku ze zmianami w prawie podatkowym, które weszły w życie 1 listopada 2019 r., Stowarzyszenie jest zmuszone zmienić dotychczasowy wymóg w zakresie wystawiania faktur, rachunków oraz innych dokumentów księgowych przedkładanych jako zwrot kosztów do Stowarzyszenia.

Wszystkie faktury, rachunki oraz inne dokumenty księgowe (zarówno krajowe, jak i zagraniczne) powinny być wystawiane na dane osoby fizycznej – tj. dane Podopiecznego lub osoby reprezentującej Podopiecznego (Rodzica/Opiekuna Prawnego). W treści faktury wystawca powinien wskazać jego numer ewidencyjny. Przyjęliśmy, że tym numerem są 4 ostatnie cyfry subkonta podopiecznego.

Przykład: Podopieczny:  Paweł Kowalski

Faktura wystawiona na rodzica/opiekuna

Nabywca: Jan Kowalski                        
ul. Kwiatowa 155
01-098 Nidzica Wielka
1030 Paweł Kowalski

 

Faktura wystawiona na podopiecznego

Nabywca: Paweł Kowalski          
ul. Kwiatowa 155
01-098 Nidzica Wielka
1030 Paweł Kowalski

 

 

W przypadku faktur bądź rachunków, które Stowarzyszenie ma opłacić bezpośrednio do kontrahenta – nabywcą jest Podopieczny lub osoba reprezentująca Podopiecznego, a płatnikiem Stowarzyszenie.

Przykład:

Nabywca: Jan Nowak
ul. Kwiatowa 155
01-098 Nidzica Wielka
1030 Paweł Kowalski

Płatnik:
Stowarzyszenie „Warto jest pomagać”
ul. Bema 7/6
65-035 Zielona Góra
NIP: 9730944037

Na fakturach lub rachunkach, zarówno do refundacji jak i do zapłaty, wystawca powinien wskazać numer ewidencyjny, nazwisko oraz imię Podopiecznego.
(czyli cztery ostatnie cyfry subkonta + imię i nazwisko podopiecznego)

Pozostałe aktualności

Przekaż nam 1,5% podatku

Przekaż nam 1,5% podatku

1,5 % podatku ma wielką moc. Ratuje życie i zdrowie osób potrzebujących. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1,5 % podatku dla Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

czytaj dalej
Warto Jest Pomagać