Nie pobieramy prowizji od darowizn! Strona stowarzyszenia Warto Jest Pomagać nie pobiera opłat / prowizji na swoją rzecz od wpłat wykonywanych za pośrednictwem strony www.wartojestpomagac.pl. Operatorem płatności elektronicznych jest system PayU. Regulamin Systemu PayU pobierz.

Antoś Jaskólski

Przekaż darowiznę

PLN

Regulamin

Komentarz

Pozostało 150 znaków

Jeśli chcesz


Możesz wesprzeć również naszą fundację

PLN

Twoje imię


Prywatność

Przejdź do płatności


Bezpieczna natychmiastowa płatność elektroniczna

Przekaż Antosiowi swój 1% podatku!
KRS 0000318521
Cel szczegółowy: Antoś Jaskólski

Przekaż 1% Antosiowi

Zbieraj 1% dla Antosia rozpowszechniając link:
https://www.pitax.pl/rozlicz/0000318521/?cel=Anto%C5%9B+Jask%C3%B3lski

Subkonto Antosia:
37 1140 1850 0000 2096 6400 1104

Stowarzyszenie "Warto jest pomagać",
ul. Bema 7/6
65-035 Zielona Góra

wydrukuj ulotkę pobierz wizytówkę

Diagnoza


czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce.

Cel zbiórki


Za nami 3latka. Czas, w którym spędziliśmy bardzo dużo czasu w szpitalach, na rehabilitacjach, u terapeutów. Zdecydowanie zbyt mało czasu na wspólne wyjazdy i zabawy. Głównie z uwagi na problemy zdrowotne, ograniczenia ruchowe. To, co udało nam się zweryfikować do tej pory to:

- Antoś ma 4 kończynowe mózgowe porażenie dziecięce,

- na obecną chwilę nie chodzi samodzielnie,

- nie potrafi gryźć pokarmów stałych,

- nie mówi,

- jest zagrożony upośledzeniem umysłowym,

Poza tym wszystkim, jest uśmiechniętym, bardzo pogodnym chłopcem. Miesiąc temu zaczęliśmy „przygodę” z ostrzykiwaniem jego nóżek botuliną, co ma wpływać na polepszenie możliwości ruchowych. Dzięki ortezom, które nosi, jest w stanie w miarę stabilnie stawiać kroki.

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli nam w przekazywaniu 1% oraz darowizn na konto fundacyjne naszego synka.

Bez Waszej pomocy, nie bylibyśmy w stanie sfinansować niezliczonej ilości godzin rehabilitacji, konsultacji i sprzętu rehabilitacyjnego. Przed nami kolejne lata wielkiej niewiadomej. Mamy nadzieję, że w końcu usłyszymy pierwsze zdanie naszego synka, i w końcu uda się nam zaliczyć wyprawę w góry bez zbędnych balastów w postaci wózka i ortezNasz Antoś ma obecnie 2 latka i 3 miesiące ;) Jest opóźniony psycho-ruchowo o około rok. Na obecną chwilę posiada umiejętności z zakresu 10.miesięcznego dziecka, tj. siedzi stabilnie, pełza, próbuje raczkować. Pomimo wielu pobytów w szpitalach, jest bardzo pogodnym, radosnym chłopcem. Z masy urodzeniowej 1kg (z 27tyg.ciąży), dotarliśmy już do 12kg !

Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu, udało się mu wyleczyć dysplazję płucno-oskrzelową ,a także retinopatię. Ostatnią wymianę zastawki komorowo-otrzewnowej musiał niestety przejść na początku września, jednakże jest nadzieja, że wodogłowia czynnego nie ma, tzn. że zastawka nie jest mu już potrzebna ( fizycznie jest umiejscowiona w główce, ale nie spełnia swojej funkcji).

Nadal borykamy się z MPD ( hemiplegia)- Antek potrzebuje rehabilitacji 5x/ tydzień, wizytami u neurologa, a także małogłowiem i hypoplazją ciała modzelowatego. Jest szansa, że w wieku 5 lat stanie sam o własnych siłach na nóżkach. Dodatkowo musimy być pod opieką neurologopedy 2x/tydz z uwagi na fobię żywieniową i nadwrażliwość sensoryczną ( Antoś boi się jedzenia, stałych produktów żywnościowych oraz łyżeczki. Przyjmuje produkty tylko w formie płynnej, z butelki).

Myśleliśmy ,że wszystko, co najgorsze po wcześniactwie , jest już za nami….. ale 28 sierpnia nasz urwis zaczął wymiotować. Początkowo wszystkie podejrzenia padały na niedrożną zastawkę , natomiast ten trop został rozwiany. Trafiliśmy na oddział gastroenterologii we Wrocławiu…..i tak od 3miesięcy mieszkamy w szpitalach. Mnóstwo badań, hipotez i….niestety brak konkretów. Badanie gastroskopii wykazało u Antka silne owrzodzenie żołądka z nadżerkami! Lekarze nie mają pojęcia, skąd taki stan u takiego malucha. Wdrożone leczenie i niestety brak efektów.

Antoni nie reaguje na leki, ciągle ma nawracające wymioty. Na obecną chwilę sami tkwimy w wielkiej niewiadomej ,nie wiedząc, co dolega naszemu dziecku. Dodatkowe, prywatne konsultacje niestety na obecną chwilę nic nowego nie wniosły w naszą diagnostykę. Ponadto-z uwagi na ogromną ilość ostatnimi czasy pobytów w szpitalu- u Antka jest problem z wkłuwaniem się. Ma mnóstwo zrostów na rączkach i nóżkach i jedyną opcją, która zostaje, jest zakładanie już wkłucia centralnego.

Najbliższe 3 lata są bardzo kluczowym elementem w walce o prawidłowy rozwój naszego synka, pozwalający mu cieszyć się w pełni życiem i zdrowiem tak, jak jego rówieśnicy. Przekazując 1% swojego podatku oraz jakiekolwiek wsparcie finansowe, zwiększasz szansę na to, że kiedyś Antoś będzie w pełni zdrowym dzieckiem.

Za okazane serce dziękujemy!- Antoś i rodzice.

czytaj więcej
Strefa podopiecznego

Udostępnij na facebooku

Pomóż

Możesz wesprzeć naszych podopiecznych na kilka sposobów:
-przekazując 1% podatku KRS 0000318521, cel szczegółowy: imię i nazwisko podopiecznego
  • -wpłacając darowiznę na subkonto podopiecznego


 

Skontaktuj się z nami

telefon
+48 603 55 17 57, +48 536 055 056

Wesprzyj konto Stowarzyszenia

nr konta mBank S.A.:
75114018500000209664001002

Partnerzy

Jak zostać
podopiecznym?

Wypełnij wniosek i dołącz do grona podopiecznych "Warto jest pomagać".

Wypełnij wniosek Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

Masz pytania

Napisz do nas ! Skorzystaj z formularza kontaktowego.

Adres do korespondencji

ul. Bema 7/6
65-035 Zielona Góra

Zapraszamy do kontaktu

email      wartojestpomagac@gmail.com
telefon +48 603 55 17 57   +48 536 055 056

Konto Stowarzyszenia

nr konta mBANK SA:
75 1140 1850 0000 2096 6400 1002

Warto Jest Pomagać