Lucjan Wilk
Diagnoza
Niedorozwój móżdżku, wiotkość mięśni i ataksja
Cel zbiórki
Witajcie!
Lucjan ma teraz 5 lat. Od 3 lat jest podopiecznym Stowarzyszenia i to dzięki Waszej pomocy możemy tyle zrobić dla naszego dziecka. W rozpoznaniu mamy jedynie wynik rezonansu, który mówi o niedorozwoju móżdżku. Przed nami kolejne badania.
Przez cały czas jest intensywnie rehabilitowany oraz suplementowany. Zmieniają się metody, każda przynosi coś nowego. Lucjan zmienia się z tygodnia na tydzień. Coraz częściej odnajduje się w rozmaitych zabawach z bratem Gabrysiem. Bardzo zmienia się komunikatywność dzięki czemu nie musieliśmy wprowadzać mowy alternatywnej.
Lucek przemieszcza się cały czas na czworakach, nadal nie chodzi.
Przed nami kolejne 30 sesji w komorze hiperbarycznej. Lucjan jest pod stałą opieką lekarzy prowadzących, neurologopedy, rehabilitantów i terapeutów.
A my każdego dnia walczymy dalej!
Dziękujemy Wam wszystkim za wsparcie i dobre słowo.
Nasz syn Lucjan urodził się 30.08.2017 r. z wynikiem 10/10 w skali Apgar. Od 9 miesiąca życia jego rozwój się zatrzymał. Nie siedział, nie raczkował, nie obracał się nawet na bok. Jako 14-miesięczne dziecko zaczął popadać w stany apatii, nie okazywał uczuć. Spędzał dzień z otwartą buzią patrząc w jeden punkt. W 17 miesiącu życia podczas już kolejnej wizyty neurolog wyrecytował: szybkie badania. Rzadka choroba genetyczna albo metaboliczna, z naciskiem na METABOLICZNA. Do tego wiotkość mięśni, oraz ataksja, która powoduje problemy z koordynacją ruchową.
Wykonaliśmy rezonans magnetyczny, który wykazał niedorozwój lub zanik móżdżku. Lucjan jest pod stałą kontrolą Pani neurolog z Wrocławia, oraz Pani dietetyk z FoodMed Centrum w Zielonej Górze. O poprawę jego stanu zdrowia dbają również Osteopata z Poznania oraz lekarz medycyny naturalnej z Warszawy. W najbliższym czasie będzie potrzebna szersza diagnostyka kliniczna, która pozwoli na zastosowanie metod leczenia, które najbardziej wspomogą jego rozwój motoryczny.
Obecnie Lucjan nie chodzi. Raczkuje, ale często się wywraca ze względu na problemy z błędnikiem.Pomimo tego jego stan zdrowia poprawia się. Kosztowna rehabilitacja i suplementacja przynosi efekty. Znika apatia, intelektualnie dogania rówieśników.
Nie wiemy jak się będzie zachowywał w przyszłości, ale zrobimy wszystko, aby ta przyszłość była lepsza.
Za każdy 1% z serca dziękujemy- rodzice.
Poznaj naszych podopiecznych
Skontaktuj się z nami
Masz pytania
Napisz do nas ! Skorzystaj z formularza kontaktowego.
Biuro Stowarzyszenia
Zielona Góra, ul. Wazów 3. W samym sercu Parku Tysiąclecia.
tel. +48 575 515 558
Biuro czynne jest:
pn. - czw., godz. 12:00 - 18:00
pt., godz. 9:00 - 15:00
Adres do korespondencji
ul. Bema 7/6
65-035 Zielona Góra
Zapraszamy do kontaktu
email wartojestpomagac@gmail.com
telefon +48 603 55 17 57 +48 536 055 056
Konto Stowarzyszenia
nr konta mBANK SA:
75 1140 1850 0000 2096 6400 1002