Nie pobieramy prowizji od darowizn!
"Warto Jest Pomagać" nie pobiera opłat / prowizji na swoją rzecz od wpłat wykonywanych za pośrednictwem strony. Operatorem płatności elektronicznych jest system przelewy24.pl. Regulamin dokonywania wpłat: pobierz.
x

Aktualności


WARTO jest być wolontariuszem!


utworzone przez Grzegorz Hryniewicz | 15-10-2023


utworzone przez Grzegorz Hryniewicz | 19-10-2023

Chcesz wspólnie ze znajomymi zrealizować swój pomysł na rzecz społeczności lokalnej ?

Jesteś lub chcesz zostać wolontariuszem Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”?

A więc Minigranty są dla Ciebie!

Ogłaszamy konkurs na inicjatywy wolontariackie!
Sfinansujemy minimum 4 autorskie pomysły zgłoszone przez wolontariuszy.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Zespoły wolontariuszy złożone z min. 2 osób z wyznaczonym, pełnoletnim liderem, które do 24 listopada 2023 roku prześlą na adres e-mailowy: centrumwjp@gmail.com lub pocztowy (Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” ul. Bema 7/6, 65-035 Zielona Góra) lub osobiście do biura Stowarzyszenia ( ul. Wazów 3 w Zielonej Górze) swoją koncepcję inicjatywy opisaną w załączonym “Wniosku konkursowym w ramach konkursu na minigranty na inicjatywy wolontariackie w Stowarzyszeniu Warto jest pomagać – edycja 2023”.

Inicjatywy zostaną ocenione przez komisję konkursową, a najciekawsze z nich otrzymają dofinansowane na realizację w kwocie 1500 zł

Jakie działania zostaną dofinansowane?

W ramach minigrantów wsparte projekty na rzecz lokalnej społeczności i/lub pobudzające aktywność wolontariacką oraz spójne z celami statutowymi Stowarzyszenia Warto jest pomagać
Finansowanie polega na opłaceniu przez Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” wskazanych przez was towarów lub usług. Pamiętajcie jednak, że oczekujemy również waszego wkładu pracy wolontariackiej w realizację inicjatywy.

Co należy zrobić?

  • zarejestrować się w Systemie Obsługi Wolontariatu (pomoc w tym zakresie świadczą Koordynatorzy Wolontariatu w Stowarzyszeniu „Warto jest pomagać”
  • zapoznać się z załączonym Regulaminem konkursu „Minigranty na inicjatywy wolontariuszy”;
  • zgłosić swój pomysł za pośrednictwem Formularza wniosku konkursowego „Minigranty na inicjatywy wolontariuszy” do dn. 24.11.2023 r. drogą mailową na adres centrumwjp@gmail.com w tytule wiadomości wpisując „Minigranty”;
  • konsultować wszelkie wątpliwości i pomysły z Koordynatorami Wolontariatu, Martą Szumińską - Mrówką tel. 504 292 250 oraz Grzegorzem Hryniewiczem tel. 603 551 757
  •  

Załączniki do pobrania:

Regulamin konkursu na minigranty na inicjatywy wolontariackie

Formularz wniosku konkursowego

Sprawozdanie z realizacji projektu wolontariackiego – wzór

Karta oceny formalnej – wzór

Karta oceny merytorycznej – wzór
 

Minigranty finansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu „Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030” w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” pn. “ WARTO jest być wolontariuszem!
 

Pozostałe aktualności

Przekaż nam 1,5% podatku

Przekaż nam 1,5% podatku

1,5 % podatku ma wielką moc. Ratuje życie i zdrowie osób potrzebujących. Będziemy wdzięczni za przekazanie 1,5 % podatku dla Stowarzyszenia "Warto jest pomagać".

czytaj dalej
Warto Jest Pomagać